مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
فیش حقوقی
ارتباط با ما
صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

برخورد جدی با ساخت و‌ سازهای غیرمجاز در منطقه چهار شهرداری بندرعباس

منطقه چهار شهرداری بندرعباس در راستای اجرای رای کمیسیون ماده ۱۰۰ طی اقدامی قانونمند و در دفاع از حقوق شهروندان، ملک غیر قانونی ساخته شده بر روی سقف طبقه پنجم یک آپارتمان را تخریب کرد.
به گزارش روابط عمومی، علی پاسلار زاده مدیر شهرداری منطقه۴ گفت: مطابق قانون هرگونه ساخت و ساز بدون پروانه ساختمانی خلاف مقررات شهرسازی است، و شهرداری در راستای وظیفه ذاتی و اختیارات قانونی خود به جهت جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان با هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی بایستی برخورد قاطع داشته باشد.
علی پاسلار زاده بیان کرد: این واحد مسکونی که به صورت غیر قانون‌ و بدون اخذ مجوزات لازم بر روی پشت بام یک دستگاه آپارتمان احداث شده بود، پس از شناسایی تخلف توسط کارکنان واحد تخلفات شهرداری و با رای کمیسیون ماده ۱۰۰ پس از کسب مجوزهای لازم و قانونی با پیگیری های اداره حقوقی منطقه چهار و توسط عوامل عمرانی ناحیه ۲ در این منطقه، تخریب این واحد مسکونی غیر مجاز، صورت پذیرفت و طبق قانون بایستی به حالت اولیه بازگردد.
پاسلار زاده ادامه داد:  به استناد کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، این قانون، شهروندانی که قصد ساخت و ساز دارند، را ملزم می‌نماید تا قبل از هرگونه اقدام جهت شروع ساختمان‌سازی از شهرداری پروانه دریافت کنند.
مدیر منطقه ۴ خاطر نشان نمود: البته انتظار می رود؛ شهروندان فهمیم بندرعباس جهت صیانت از حقوق خود و عموم شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف ساختمانی و تصرف عدوانی، موضوع را سریعا از طریق سامانه ۱۳۷ به اطلاع شهرداری برسانند.


١٠:٢٣ - پنج شنبه ٢٠ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ١١٧٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج